Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Meble wiklinowe do salonu | Tanie meble wiklinowe

postheadericon Stoliki, fotele, sofy do pokoju dziennego

Najbardziej znanym wykorzystaniem wikliny jest zrobienia z niej mebli. Kiedyś takie meble były bardzo popularne, potem zostały trochę wyparte przez płyty meblowe i plastik, teraz jednak znowu wracają do łask. Wiele osób wykorzystuje wiklinę jako materiał do zrobienia stolików, sof czy foteli do pokoju dziennego. Często pojawiają się wiklinowe kosze. Takie zestawy sprawdzają się idealnie w domkach letniskowych, a także w domach gdzie właściwie postawili na ekologiczne wykończenia wnętrza i dodatki.

Obecne technologie wyplatania mebli z wikliny sprawiają, że meble te są bardzo trwałe i nie trzeszczą, czego można się obawiać. Oczywiście, że wiklina ma pewne ograniczenia i rozkładanej sofy nie uda się z nich zrobić, ale to praktycznie jedyny meblem do salonu, którego nie można mieć z wikliny. Wszystkie wiklinowe meble, które wykorzystuje się do siedzenia mają możliwość dokupienia do nich wygodnych poduszek, na których bardzo przyjemnie i miękko się siedzi.

Fotele mogą mieć podłokietniki lub składać się tylko z oparcia i siedziska. W zależności od potrzeby mogą być standardowej wysokości lub zupełnie niskie. Oprócz foteli często spotyka się także stoliki z wikliny – albo w formie niskich, szerokich stołów przy których siedzi się na podłodze lub na wiklinowych pufkach, ewentualnie mogą to być także fajne stoliki kawowe, a żeby postawiona na nich szklanka była bezpieczna to znajduje się na nich szyba, którą możemy zamówić w kolorze mlecznego szkła lub przeźroczystą. Sofy do pokoju dziennego to duże meble, ale nie należy się obawiać można zrobić te także z wikliny, kiedy położy się na niej poduszki to taka sofa może być bardzo wygodnym meblem, do tego ekologicznym.

Jeśli nie pasuje nam naturalny kolor wikliny możemy zamówić nasz zestaw w innym kolorze, pasującym do wnętrza. Bardzo ładnie wygląda wiklina pomalowana jasnym kolorem, np. na biało. Do tego jasna, drewniana podłoga i kredens również w tym kolorze i cały salon jest bardzo nowocześnie, bo ekologicznie urządzony. Żeby móc cieszyć się wiklinowymi meblami warto zamówić je w sprawdzonej firmie.

 

meble rattanowe