postheadericon Parawany wiklinowe

Wiklina ma bardzo duże zastosowanie w naszych domach, a właściwie to może mieć, bo czasami niewiele osób sobie przypomina, że może niektórzy rzeczy zastąpić ich lekkimi, wiklinowymi odpowiednikami. Producenci wiklinowych mebli stanęli na wysokości zadania i praktycznie są w stanie zrobić niemalże każdy mebel, w dowolnym kształcie i rozmiarze.

Kiedyś tylko wiklinowe fotele, teraz dużo więcej mebli może być z wikliny – nie dość, że jest ona tania, lekka to jest jeszcze ekologiczna co jest jej dodatkowym plusem.  A jeśli producent jest staranny to wiklinowe meble są także ładne.

Jednym z ciekawszych mebli wiklinowych są parawany. Wiele osób nie zastanawia się jak szeroki jest wachlarz ich zastosowań. Parawany nie tylko zasłaniają powierzchnię, ale także w bardzo łatwy sposób potrafią ją podzielić. Zastosowanie parawanów jest więc ogromne.

Jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, gdzie nie mamy osobnej sypialni, ale wielkość pokoju pozwala nam na postawienie łóżka i sofy to cześć sypialną możemy oddzielić od części dziennej właśnie wiklinowym parawanem, bez potrzeby stawiania ścianek możemy mieć intymną część sypialną.

Tak samo możemy podzielić pokój dziecięcy – jeśli mamy chłopca i dziewczynkę, to przychodzi taki czas, że dzieci także chcą mieć trochę intymności – wtedy pomiędzy częścią pokoju, która należy do dziewczynki i tej, w której rządzi chłopiec można rozłożyć parawan z wikliny, by dzieci poczuły, że mają miejsce w pokoju, które należy tylko do nich. Parawan taki, na czas zabawy można w bardzo łatwy sposób złożyć, a dzięki temu, że po złożeniu jest bardzo poręczy, możemy go nawet schować na dłuższy czas bez ryzyka, że będzie nam przeszkadzał w poruszaniu się po domu.

Często wiklinowe parawany wykorzystywane są także w salonach kosmetycznych, gdzie w jednym pomieszczeniu stoją dwa łóżka. Wtedy na zabieg mogą przyjść przyjaciółki i każda z nich nie widzi się wzajemnie, a do woli mogą plotkować. Taki parawan zapewnia poczucie intymności.

meble rattanowe

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16136 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/parawany-wiklinowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 [int in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435