Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Parawany z wikliny | Tanie meble wiklinowe

postheadericon Parawany wiklinowe

Wiklina ma bardzo duże zastosowanie w naszych domach, a właściwie to może mieć, bo czasami niewiele osób sobie przypomina, że może niektórzy rzeczy zastąpić ich lekkimi, wiklinowymi odpowiednikami. Producenci wiklinowych mebli stanęli na wysokości zadania i praktycznie są w stanie zrobić niemalże każdy mebel, w dowolnym kształcie i rozmiarze.

Kiedyś tylko wiklinowe fotele, teraz dużo więcej mebli może być z wikliny – nie dość, że jest ona tania, lekka to jest jeszcze ekologiczna co jest jej dodatkowym plusem.  A jeśli producent jest staranny to wiklinowe meble są także ładne.

Jednym z ciekawszych mebli wiklinowych są parawany. Wiele osób nie zastanawia się jak szeroki jest wachlarz ich zastosowań. Parawany nie tylko zasłaniają powierzchnię, ale także w bardzo łatwy sposób potrafią ją podzielić. Zastosowanie parawanów jest więc ogromne.

Jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, gdzie nie mamy osobnej sypialni, ale wielkość pokoju pozwala nam na postawienie łóżka i sofy to cześć sypialną możemy oddzielić od części dziennej właśnie wiklinowym parawanem, bez potrzeby stawiania ścianek możemy mieć intymną część sypialną.

Tak samo możemy podzielić pokój dziecięcy – jeśli mamy chłopca i dziewczynkę, to przychodzi taki czas, że dzieci także chcą mieć trochę intymności – wtedy pomiędzy częścią pokoju, która należy do dziewczynki i tej, w której rządzi chłopiec można rozłożyć parawan z wikliny, by dzieci poczuły, że mają miejsce w pokoju, które należy tylko do nich. Parawan taki, na czas zabawy można w bardzo łatwy sposób złożyć, a dzięki temu, że po złożeniu jest bardzo poręczy, możemy go nawet schować na dłuższy czas bez ryzyka, że będzie nam przeszkadzał w poruszaniu się po domu.

Często wiklinowe parawany wykorzystywane są także w salonach kosmetycznych, gdzie w jednym pomieszczeniu stoją dwa łóżka. Wtedy na zabieg mogą przyjść przyjaciółki i każda z nich nie widzi się wzajemnie, a do woli mogą plotkować. Taki parawan zapewnia poczucie intymności.

meble rattanowe