postheadericon Komody i regały wiklinowe

Meble z wikliny to w wielu domach nieodłączny element kuchni czy salonu. Do ich wyrobu wykorzystuje się specjalne gatunki wikliny, które są trwałe i niezbyt łatwo ulegają uszkodzeniom, do tego są dość lekkie i bardzo estetyczne. No i, co wiele osób uważa za największą zaletę wikliny są ekologiczne – wiklina to 100% natury!

Dzięki właściwościom wikliny oraz temu, że można ją formować w niemalże dowolne kształty wielu producentów oferuje wiklinowe komody czy regały. Taki meble może być przygotowany pod indywidualne zamówienie i na dowolny wymiar, dzięki czemu będzie pasował do naszego wnętrza. Regały z wikliny nadają się nie tylko do przechowywania ubrań czy ręczników, ale po zastosowaniu na półce np. szklanych tafli możemy spokojnie zrobić z nich witrynkę, w której trzymać będziemy zastawę stołową, kieliszki czy inne rzeczy, które potrzebują stabilnego i równego podłoża.

Komody i regały mogą być świetnym meblem, na którym trzymać będziemy nie tylko bibeloty, ale także np. całą naszą biblioteczkę. Wiklinowy meble będzie bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy być eko – szczególnie fajnie sprawdzić się może w domach z bali, a pomalowany na biało będzie idealnie pasował do domu, którzy urządzony jest w stylu skandynawskim. Regały czy komody z wikliny nadają się także jako bieliźniarki – równo poukładane ręczniki czy bielizna pościelowa będzie wyglądała w ich rewelacyjnie.

Producenci na swoich stronach internetowych zapewniają, że każdym mebel zrobiony na wymiar mogą dopasować do naszych potrzeb nie tylko jeśli chodzi o wymiary, ale także ilość półek, szafek czy drzwiczki. Należy jednak pamiętać, że wiklinowe regały nie nadają się do dźwigania ciężarów – o ile na początku będą to dobrze znosiły, o tyle po jakimś czasie mogą ulegać uszkodzeniu. Jeśli jednak będziemy dbać o nie to będą nam służyły bardzo długo. Do wycierania takich mebli wystarczy sucha ściereczka i najlepiej nie stosować silnych środków, bo mogą powodować odbarwienie się wikliny.

 

 

meble rattanowe